ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

31-38 nga 38

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 • Në një botë zgjedhjesh

  Në një botë zgjedhjesh, edhe jorgani duhet të jetë një zgjedhje e matur

  Nëse jeni një nga ata që e trajtojnë veten mirë kur është fjala për të fjetur, atëherë ju duhet të lexoni me kujdes se cili jorgan do të ishte zgjedhja e përsosur për ju. Nëse nuk jeni një nga ata, atëherë ju duhet të trajtoni veten më mirë dhe gjithashtu lexoni më poshtë me cilin jorgan do të flini ashtu si meritoni.

 • Një gjumë i mirë do të thotë imunitet më i fortë. Dhe një imunitet i fortë do të thotë shëndet i mirë.

  Pandemia e re globale, Covid -19, na bëri të të kuptojmë se shëndeti është për të gjithë pasuria më e madhe. Dhe për të qenë të shëndetshëm, duhet të kemi një sistem të shëndoshë imunitar - është muri ynë mbrojtës, i cili përbëhet prej shumë procesesh dhe strukturave biologjike, për të na mbrojtur prej sëmundjeve.
 • Njihni të gjitha simptomat e mungesës së gjumit

  A është lodhja e padëmshme gjatë ditës e vetmja pasojë e mungesës së gjumit? Jo! Vetëm një natë pa gjumë fillon të ndryshojë të gjitha funksionet e trupit tuaj dhe privimi kronik i gjumit mund të çojë në shumë probleme serioze shëndetësore afatgjata. Njihni simptomat dhe merrni ato si një shenjë paralajmëruese që të filloni të veproni tani.
 • Privimi i gjumit mund të ndalohet duke ndjekur disa këshilla për higjienën e gjumit.

  Mungesa e gjumit është një problem serioz. Sipas disa hulumtimeve, rreth 50% e njerëzve vuajnë prej tij. Filloni të ndiqni këshillat e mëposhtme për higjienën e gjumit sot në mbrëmje, për të marrë më të mirën e mundshme nga ëndrrat e ëmbla që ju nevojiten dhe meritoni. 
 • Si të ndaloni zgjimin gjatë natës dhe të parandaloni dhimbjen e shpinës gjatë gjumit?

  Thuaj stop mungesës së gjumit nga dhimbjet e shpinës

  A jeni një nga 70% e njerëzve që nuk mund të flenë sepse ndjeni tension në shpinë, me shumë mundësi në pjesën e poshtme? Megjithëse kjo mund të jetë rezultat i stilit tuaj të jetesës ose një problem shëndetësor, ju nuk keni pse të vuani në heshtje vetëm dhe të shpresoni se do të largohet me kalimin e kohës.

 • Si të provoni në mënyrë efikase një dyshek?

  Shumica e njerëzve preferojnë ta testojnë dyshekun para se ta blejnë atë - krejtësisht e arsyeshme, apo jo? Shumica e njerëzve gjithashtu nuk e dinë sesi duhet ta provojnë për tu siguruar nëse ai dyshek i përshtatet nevojave të tyre! Pra, çfarë duhet të bëni për të testuar me efikasitet një dyshek? Jo, nuk është vetëm qëndrimi shtrirë në të për disa sekonda ...

 • Si të zgjidhni jastëkun e duhur për pozicionin tuaj të gjumit?

  Dhimbja e kokës është një nga dhimbjet që ndikon më së shumti në jetë tonë dhe është veçanërisht e tmerrshme kur ju zgjon nga gjumi. Ka shumë arsye pse mund të ndodhë kjo, por ndonjëherë arsya mund të jetë shumë e thjeshtë - jastëku juaj.
 • Zgjedhja e jastëkut të duhur

  Zgjedhjet janë të pafundme por nuk heqim dorë

  Zgjedhjet e jastëkëve janë të pafundme dhe njerëzit ndryshojnë në zakonet, besimin dhe dëshirat e tyre. Meqenëse ka shumë njerëz në botë, të gjithë kanë nevojë për jastëkë të ndryshëm. Ashtu si me dyshekun, rehatia dhe mbështetja janë të rëndësishme për zgjedhjen e jastëkut të duhur. Jastëku më i mirë është ai që mbështet në mënyrën e duhur kokën, qafën dhe shpatullat tuaja. Ne duhet t'i kushtojmë vëmendje formës së duhur dhe materialeve që ato janë bërë. Disa pëlqejnë jastëk të butë, ndërsa disa të tjerë duan një mbështetje më të fortë.