ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

1-10 nga 15

Page:
 1. 1
 2. 2
 • Krijimi i një mjedisi ideal për gjumin e fëmijës

  Kur zgjidhni mobilje për dhomën e femijës suaj, sigurohuni që ato të jenë të sigurta dhe të mos e dëmtojnë shëndetin e tij. Guida speciale për zgjedhjen e mobiljeve për një dhomë fëmije do t’ju ndihmojë të vendosni se për çfarë mjedisi ka nevojë fëmija juaj.

  Zgjedhja e dyshekut të duhur eshtë një domosdoshmëri

  Dysheku i duhur garanton shëndet të mirë dhe çlodhje për foshnjën tuaj:

 • Do blejë një dyshek. Çfarë duhet të marr parasysh?

  Këshilla për zgjedhjen e dyshekut

  Është koha për një dyshek të ri. Në pjesën më të madhe të kohës, njerëzit e përdorin këtë pjesë kur sustat kanë filluar duke u vrarë shpinën dhe mbulesa e dyshekut duket sikur eshtë zhytur në një kovë më ujë nga djersët, kur sipërfaqja e dyshekut eshtë bërë gropa- gropa. Por pse të vuani kaq shumë? Në ditët e sotme mundësitë për të zgjedhur dyshekun janë të shumta. Por, zgjedhja e  dyshekut të duhur nuk është edhe aq e vështire sa duket. Ju thjesht duhet të keni parasysh disa fakte të cilat mund ti merrni në konsideratë.

 • 8 fakte për shtratin që nuk i njihnit

  Sa mirë e njihni shtratin tuaj? Dhe shtretërit në përgjithesi? Tashmë është fakt se ne shpenzojmë 1\3 e jetës sonë në shtrat, gje që duhet të na bëjë ne ekspertë për njohjen e tyre; megjithëse ka ende disa gjëra që ju nuk i dini për shtretërit. Nëse do t’ju pëlqente të dini disa fakte rreth pjesës më të rëndësishme të jetës suaj, vazhdoni të lexoni !

 • Guida e blerjes se dyshekut per persona te shendoshe

  Guida e blerjes se dyshekut per persona te shendoshe

  Cfare duhet te dini

  1.Bazuar ne kerkimet per lloje te ndryshme te dysheqeve , besojme se ata i pershtaten cdo personi, duke perfshire edhe personat e rende dhe te shendoshe. 2. Kerkimi ka treguar se personat e shendoshe  i kushtojne vemendje te vecante trashesise se dyshekut sepse mund te ndikoje ne rehatine e bleresit. 3. Nese pesha juaj trupore eshte mbi 200 kg ose nese pesha juaj dhe e partnerit tuaj sebashku eshte mbi 340 kg, mund te jete e veshtire per te gjetur nje dyshek te pershtatshem pasi fabrikat thone se keto jane limitet e peshave per dysheket e tyre.

 • Gjumi i mirë përmirëson shëndetin

  Qëllimi i trajtimit të ç’regullimeve të gjumit në nivel bazik duhen të konsiderohen si ç’regullime gjumi dhe si pasojë e lodhjeve ditore, duke përjashtuar lodhjen sekondare dhe parandalimeve të zvoglimit të kushteve të shëndetit të pacientëve.

 • Përmirësoni shprehitë e gjumit tuaj dhe shëndetin

  Problemet me gjumë janë shpesh rezultat i shprehive të gjumit, të cilat me kohë vijnë dhe bëhen pjesë e rëndësishme e jetës sonë. Për gjumë të mirë ju vetëm duhet t`i merrni parasysh disa rregulla dhe të keni një qëndrim të drejtë ndaj gjumit.

 • 5 mënyra natyrale për të parandaluar alergjinë

  Alergjitë, për ata të cilët vuajnë nga to, e bëjnë stinën e pranverës një nga stinët më të këqija, duke prishur këtë sezon të mrekullueshëm. Kur ju përpiqeni të mjekoheni me ilaçe, situata përmirësohet, por vetëm deri kur efektet anësore të ilaçeve shfaqen dhe ju ktheheni sërisht në situatën të mëparshëm. Nëse doni të siguroni një pranverë të vërtetë dhe të gëzueshme – pa ilaçe, këtu janë disa mënyra të mrekullueshme dhe tërësisht natyrore që do t'ju ndihmojnë të mbijetoni këtë periudhë të vitit.

 • 8 këshilla të thjeshta për një shtëpi anti-alergjike

  Pranvera sapo ka ardhur dhe për fat të keq edhe sezoni alergjik. Nëse jeni i prirur ndaj alergjisë, edhe pse jeni përpjekur të qëndroni në ambiente të mbyllura, sërisht kjo nuk është e mjaftueshme. Shtëpia juaj mund të jetë gjithashtu një shkaktar i shpeshtë i alergjive tuaja, kështu që është koha për të bërë diçka për këtë! Këtu keni 8 këshilla të thjeshta që do t'ju ndihmojnë të bëni në shtëpi anti-alergjike. A jeni gati për të bërë ndryshimet e nevojshme?

 • Çka e bën Trend Set aq origjinal?

  Të gjithë e dini se ngjyrat mund të na bëjnë të ndihemi të gëzuar apo mërzitur. Ato mund të ju bëjnë të ndiheni të ftohtë apo të ju bejnë të ndjeni ngrohtësi, por duhet të pajtohemi; Nuk ka asnjë ngjyrë që nuk mund të ketë ndikim tek ne.