ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

1-10 nga 11

Page:
 1. 1
 2. 2
 • 11 pika per te zgjedhur shtresen e dyshekut

  A ka nevojë dysheku juaj për freski? A dëshironi të përjetoni rehati shtesë? Atëherë gjithçka që ju duhet është një shtresë dysheku. Por jo vetëm - ju duhet një shtrese dysheku që ti përshtatet dyshekut tuaj. Mos u shqetësoni, ne do t’ju ndihmojmë ta gjeni atë!

 • 7 te verteta rreth gjumit

  7 te verteta rreth gjumit!

  Ne flejmë mesatarisht një të tretën e jetës sonë, por mund të jemi bërë ekspertë të gjumit? Jo në të vërtet. Ka kaq shumë gjëra që ne nuk i dimë në lidhje me këtë mënyrë të vecantë të pushuarit edhe pse ne pushojmë cdo natë, kështu që është koha për të zbuluar 7 të vërtetat rreth gjumit!

 • Pse është dhimbja e kokës e zakonshme?

  Pse është dhimbja e kokës e zakonshme?

  Të dhënat nga një vëzhgim i bërë në vitin 2006, tregojnë se 84% etë intervistuarëve pranonjnë se një jastëk i mirë është i domosdoshëm për një gjumë të mire, 40% e thonë se e ndërrojnë jastëkun çdo tre vjet dhe 22% e tyre, ndërrojnë jastëkun çdo 4 ose 5 vjet.

   

 • Jastëku juaj është vjetëruar? Atëherë mirëqënia juaj është në rrezik.

  Jastëku juaj është vjetëruar? Atëherë mirëqënia juaj është në rrezik.

  A e dinit se fjetja në një jastëk të një cilësie jo të mirë mund të shkaktojë dhimbje koke, gjumë të parehatshëm, pamundësi në përqëndrim dhe padurim?

  Pavarësisht nga cilësia e produkteve me të cilin është punuar, jastëkët fillojnë ti humbin karakteristikat e tyre për rreth 3 vjet. Pikërisht kjo është koha kur ata mund ta venë në rrezik mirëqënien tuaj.

 • Rëndësia e dyshekut të duhur

  Rëndësia e dyshekut të duhur

  Është shumë e rëndësishme që të flini në dyshekun e duhur, në mënyrë që t’ju sigurojë ndjesinë e rehatisë, por që gjithashtu, të parandalojë dhimbjet e kokës, qafës dhe shpinës dhe t’ju ndihmojë të mbani shpinën në pozicionin e duhur. Gjithashtu, t’ju mbrojë nga alergjitë dhe t’ju sigurojë pastërti dhe mbi të gjitha një gjumë të shëndetshëm. Fjetja në një jastëk të papërshtatshëm mund t’ju shkaktojë shumë dhimbje të ndryshme dhe të ndikojë në shëndet. Ndërkohë, mund të shkaktojë edhe efekte anësore, si depresioni apo probleme me zemrën.

  Kur është koha për të zëvendësuar jastëkun?

  Jastëku duhet zëvëndësuar çdo 3 vjet. Faktorë të shumtë sygjerojnë se kur është koha të ndërroni jastëkun.

 • A rekomandohen jastëkët për foshnjet?

  Nuk është gjë e re që prindërit pyesin veten nëse foshnja e tyre do të ndjehet më rehat nëse fle në një jastëk.

  Por përgjigjja e vërtetë për këtë pyetje, varet nga mosha e foshnjes dhe hapsira e tij e fjetjes.

  Nëse fëmija juaj është më pak se 2 vjeç, nuk rekomandohet përdorimi i jastëkut. Një femijë nën 2 vjeç, normalisht nuk ka nevojë për mbështetje të kokës dhe egziston rreziku që ai të asfiksohet gjatë gjumit për shkak të jastëkut. Gjithashtu,nëse ai ka filluar të ecë dhe i pëlqen të kacavirret, jastëku do ta ndihmojë atë të kalojë anësoret e shtratit duke rrezikuar të bjerë.

 • 3 arsye përse duhet ta ndryshoni jastëkun

  Ju duhet ta ndryshoni jastëkun aq shpesh sa furçën e dhëmbëve.

  Zgjoheni me dhimbje qafe apo koke, ngrirje të muskujve të qafës? Mos ndoshta jua shkakton jastëku këto? Mesatarja e orëve që një person fle në një jastëk është 7 deri në 8 orë. Duke ditur se kur është koha për ta ndryshuar jastëkun tuaj, do t'ju ndihmojë që të flini mirë dhe të keni një shëndet të mirë.

  Arsyet kryesore përse duhet të ndryshoni jastëkun

 • Dhurata për një gjumë të mirë gjatë natës

  Dhurata për një gjumë të mirë gjatë natës - Jastëku Dormeo

  Tani është koha që ju të mendoni sesi mund të përmirësoni jetën e dikujt duke shpenzuar pak.

  Dhuratat vlerësohen më shumë se një shportë plot shëndet!

  Një shportë plot shëndet me fruta të freskëta që përmbajnë vitamina. Një dietë e shëndetshmë është e rëndësishme për shëndetin tuaj, por një gjumë i mirë gjatë natës është edhe më irëndësishëm! Gjumi i mirë është i pamundur pa jastëkun e duhur, Jastëku është i vetmi aksesor shtrati, i cili duhet  zëvendësuar shpesh. Çdo natë, ai laget nga djersa jonë, ne e lajmë rralle, ai sheshohet dhe shumë shpejt bëhet vendi ideal për bakteriet dhe mizat e pluhurit. Gjithashtu bëhet një mjet torture për qafën tonë. Ju duhet ta zëvendësoni jastëkun çdo 5 vjet. Zgjedhja më e mirë janë jastëkët që mund të lahen dhe që përbëhen nga material të cilat nuk mbledhin pluhur apo bakterie. Fibrat e arit në shtresën e sipërme, i sjellin shumë dobi lëkurës sepse ato stimulojnë proçesin e rigjenerimit dhe e mbajnë jastëkun të pastër për shumë vite.

 • Materiali i dyshekut duhe të ajrosët

  Sa ndikojnë materialet e përdorura nga fabrikat për dyshekët në cilesinë e gjumit tonë? Cilët materiale janë më të  buta për trupin tonë? Sa e rëndësishme është zgjedhja e materialit të  mbulesave, jorganit apo jastëkut të cilët ndodhen kaq pranë lëkurës sonë?

 • Nje gjume i mire fillon me nje dyshek te mire

  Nje gjume i mire fillon me nje dyshek e mire

  Perfitimet e nje gjumi te mire jane te pamohueshme.Pas nje gjumi te mire, jeni plote energji ne mengjes dhe gati per te perballuar sfidat qe sjell dita. Por nese zgjoheni te lodhur dhe me dhimbje shpine eshte koha te nderroni dyshekun tuaj.

  Nese jeni ta pasigurte se cilin dyshek te zgjidhni- nje dyshek klasik me susta metalike apo nje te dyshek me strukture sfungjerore, nuk keni pse e zgjidhni me sepse Dormeo Air i ka kombinuar e dyja ne nje.

  Korja e dyshekut e perbere nga Octaspring® me strukture sfungjerore (memory foam springs), eshte shpikja me e madhe e dizenjimit ne 20 vitet e fundit.