ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Shtresë Ultimo Roll Up 5+2

Vlerësoni këtë produkt
SKU: 99-1000140222
Photo
Video
-30%

7cm kombinim perfekt midis mbështetjes dhe komoditetit. 5 cm Ecocell® me cilësi të lartë dhe 2 cm material memory. Ofron përshtatje të shkëlqyeshme dhe lehtësim të pikave të presionit. Kjo shtresë do të shndërrojë çdo sipërfaqe gjumi në një sipërfaqe qiellore të qetë. Është higjenike dhe lehtesisht e ajrosshme për shkak të trajtimit me CleanEffect® në mbulesë.

Shtresë Ultimo Roll Up 5+2

Çmimi: Nga 11,990 Lekë Deri në


Oferta: Nga 8,390 Lekë Deri në

Për më shumë zgjidhni një opsion.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

7cm kombinim perfekt midis mbështetjes dhe komoditetit. 5 cm Ecocell® me cilësi të lartë dhe 2 cm material memory. Ofron përshtatje të shkëlqyeshme dhe lehtësim të pikave të presionit. Kjo shtresë do të shndërrojë çdo sipërfaqe gjumi në një sipërfaqe qiellore të qetë. Është higjenike dhe lehtesisht e ajrosshme për shkak të trajtimit me CleanEffect® në mbulesë.

Më shumë
Detajet e produktit

Mbështetje e duhur, po ju lutem! Dhe rehati? E dyfishtë!

Nëse flini në një sipërfaqe të pakëndshme dhe jo mbështetëse, mund të zgjoheni me dhimbje në shpinë dhe qafë dhe jo të qetë. Ndryshoni sipërfaqen tuaj të gjumit, shtratin e vjetër, dyshekun e vjetër me gunga, dyshekun shumë të fortë, dyshekun shumë të butë, shtratin e fjetjes në një parajsë pushimi dhe gjumë të mirë.

Shtresa Dormeo Memosan Ultimo është 2në1: kombinon mbështetjen e duhur dhe komoditetin. Shtresa me material Ecocell® siguron shtrirjen e duhur të shtyllës kurrizore. Shtresa memory përshtatet me konturet në formën unike të trupit tuaj për t'ju përqafuar me rehati të ëmbël. Është e lehtë për t’u përdorur dhe ruajtur, vjen me rripa të dedikuar.

Vrimat e veçanta në bërthamë krijojnë mbështetje të personalizuar për zonën e kokës dhe shpatullave, këmbëve dhe shputave. Kjo mundëson që pjesët e sipërme të përgjigjen më mirë në zona specifike të trupit dhe të ofrojnë mbështetje optimale:

 • ZONE A - zona e kokës dhe qafës dhe zona e këmbëve vrima speciale për amortizimin dhe komoditetin e duhur
 • ZONE B - për mbështetjen e duhur për shpërndarjen e peshës më të rëndë
Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup

Shikoni në brëndësi të shtresës

 • kombinim perfekt i mbështetjes dhe rehati e shkëlqyeshme
 • bërthamë 5 cm e bërë nga Ecocell® me cilësi të lartë
 • shtresë komforte 2 cm e bërë nga material memory me vrima speciale për qarkullim më të mirë të ajrit
 • sipërfaqe gjumi e thatë dhe e freskët
 • veti të shkëlqyera termo rregulluese - Trajtimi natyror Moov & Cool
 • pa rrezik - Trajtimi CleanEffect® siguron mbrojtje anti-bakteriale, anti-pluhur dhe anti-mikrobe
 • ajrosje perfekte me sistemin e veçantë AirX
 • mbulesa hiqet dhe lahet
 • dizajn modern dhe tërheqës
 • shume e perdorshme në shtëpi
 • rripa speciale për lehtësinë e përdorimit dhe ruajtjes

lartësia7cm

Memosan Ultimo Rollup

Qëndro mbi   për më shumë info.

 1. Shiritat për më shumë lehtësi në përdorim dhe ruajtje

 2. Material Memory për rehati; vrima special për më shumë ajrosje

 3. Dizajn modern dhe tërheqës

 4. ZONE A zona e kokës dhe qafës dhe zona e këmbëve për komoditetin e duhur

 5. Ecocell për mbështetje optimale

 6. Trajtim Moov & Cool - veti të shkëlqyera termo rregulluese

 7. ZONE B për mbështetjen e duhur për shpërndarjen e peshës më të rëndë

 8. Trajtimi CleanEffect® për higjenë maksimale

 9. AirX system për me shume ajrosje

 10. ZONE A zona e kokës dhe qafës dhe zona e këmbëve për komoditetin e duhur

Mjedisi optimal i gjumit

Mjedisi juaj i gjumit duhet të ketë ‘përbërësit’ e duhur në mënyrë që të përshtatet me nevojat tuaja. Një aspekt i rëndësishëm është reagimi dinamik ndaj temperaturës së trupit.

Komoditeti termik është i rëndësishëm sepse kontribuon në cilësinë e gjumit. Nëse djersitni shumë ose keni ftohtë gjatë gjumit, atëherë do të zgjoheni dhe do të ndërpritni ciklet e gjumit, kjo në këmbim do të reflektojë në cilësinë e gjumit tuaj. Prandaj, ambienti juaj i gjumit duhet t'ju mbajë të thatë, të freskët dhe të rehatshëm gjatë gjithë natës. Përveç kësaj, vetitë e mëdha termike kontribuojnë në higjienën më të mirë.

Trajtimi i termorregullimit është një inovacion i rëndësishëm që përmirëson jetën tuaj - ju flini më mirë, më shumë, më të shëndetshëm dhe në fund ndiheni më mirë. Trajtimi me bazë natyrore Moov & Cool në pëlhurën e sipërme të mbulesës do të sigurojë pikërisht këtë.

 • Memosan Ultimo Rollup
 • Memosan Ultimo Rollup

Më shumë ajrosje

Shtresa me material memory ka shpime të veçanta të cilat rrisin qarkullimin e ajrit, duke kontribuar kështu në një mjedis më të thatë gjumi.

Pjesët anësore të mbulesës janë bërë nga gjenerata e re e Sistemit AirX - material airmesh, e cila do të sigurojë qarkullim të vazhdueshëm të ajrit në të gjithë pjesën e shtresës.

Higjenike

Mbulesa e shtresës Dormeo MEMOSAN ULTIMO 5 + 2 është e pasuruar me CleanEffect®. Ky trajtim e bën këtë shtresë anti-bakteriale, kundra marimangave, anti-pluhur dhe anti-mikrobe. Siguron që shtresa juaj të mbetet e freskët dhe pa aroma të pakëndshme!

Për higjienë shtesë, mbulesa mund te hiqet dhe mund të lahet në 40 °C.

Shumë praktike

Shtresa Dormeo MEMOSAN ULTIMO 5 + 2 ka rripa të veçantë, në mënyrë që ta përdorni dhe ta ruani edhe më lehtë. Plus, është shumë praktike për ta mbajtur dhe marrë me vete sa herë që dëshironi dhe keni nevojë për rehati dhe mbështetje shtesë.

 • Memosan Ultimo Rollup
 • Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup

Bërë për çdo rast

Shtresa Dormeo Memosan Ultimo Roll Up ofron mundësi jashtëzakonisht të gjithanshme të përdorimit dhe është krijuar për të kënaqur nevojat e shumta të klientit.

 • Memosan Ultimo Rollup

  Divan

 • Memosan Ultimo Rollup

  Kamping ose karavan

 • Memosan Ultimo Rollup

  Konvikte

 • Memosan Ultimo Rollup

  Shtëpi të vogla

Vendosja është e shpejtë dhe e thjeshtë

Shtresa juaj e re do të vijë në shtëpinë tuaj e paketuar në vakum. Të gjithë shtresat tona janë të kompresuara dhe të mbyllura në vakum falë procesit tonë eko-miqësor të transportit dhe mbrojtjes gjatë transportimit. Dëshironi ta hiqni dhe ta vendosni diku tjetër? Thjesht rrotullojeni atë dhe mbajeni ose ruani atë.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Prisni me gërshëre qesen e paketimit. Kujdes mos përdorni thikë.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Hapni shtresën mbi kolltuk ose mbi dyshek. Pritini me kujdes qesen plastike përgjatë skajeve dhe hiqni qesen plastike.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Lëreni të hapur për 6 orë për të marrë formën e duhur.

Të dhëna teknike
Bërthama Top layer: viscoelastic polyurethane foam (memory foam); Bottom layer: polyurethane foam (Ecocell®)
Lartësia 7 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Materiali i dyshekut Ecocell®, Shtresë Memory
Mbulesa Top and front lateral side: 100% polyester; Bottom and lateral side: 100% polyester (AirX System); Inner cover: 100% polyester
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja
Zonat e fortësisë 3

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star