ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Tenxhere Stone Legend Classic Delimano

Vlerësoni këtë produkt
SKU: 99-1000198625
Photo
Video
-30%

Tenxhere Delimano Stone Legend Classic është fantastike për të pregatitur gjellëra të ndryshme për ju dhe familjen tuaj. Bazë çeliku karboni dhe smaltit. Nuk ngjit falë shtresës së gurit dhe titanit perforcuan nga veshja Quantanium. Me doreza të forta dhe rezistente por të buta në prekje. Punon në të gjitha llojet e sobave. Përmasat 20 cm dhe 24 cm.

Tenxhere Stone Legend Classic Delimano

Çmimi: Nga 4,490 Lekë Deri në


Oferta: Nga 3,140 Lekë Deri në

Për më shumë zgjidhni një opsion.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

Tenxhere Delimano Stone Legend Classic është fantastike për të pregatitur gjellëra të ndryshme për ju dhe familjen tuaj. Bazë çeliku karboni dhe smaltit. Nuk ngjit falë shtresës së gurit dhe titanit perforcuan nga veshja Quantanium. Me doreza të forta dhe rezistente por të buta në prekje. Punon në të gjitha llojet e sobave. Përmasat 20 cm dhe 24 cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Tenxherja perfekte per recetat tradicionale

Madhësia ideale për të gatuar për të gjithë familjen, kjo tenxhere klasike me karakteristika për të siguruar rezultate fantastike të gatimit sa herë që e përdorni. E bërë nga 3 shtresa çeliku karboni dhe kombinimi me smalt, kjo tenxhere është super-stil me një trup shumë të lëmuar, sigurisht që do të kombinohet në çdo kuzhinë me stilin modern. Pavarësisht se çfarë po gatuan - një gulash të shijshëm, një gjellë të nxehtë djegëse ose një vakt të shijshëm për të ushqyer familjen - kjo tenxhere nuk do t'ju tradhtojë kurrë. Falë veshjes së saj Whitford Quantanium, ushqimi i ngjitur dhe i djegur do të jetë një gjë e së kaluarës.

Tenxherja është në dy përmasa - 20 cm dhe 24 cm.

Smalt, një material legjendar

Smalt është një material legjendar, i përdorur për enë gatimi për dekada, sepse ka disa veti të shkëlqyera:

  • e fortë, por e lëmuar dhe ka një sipërfaqe jo poroze
  • rezistente ndaj kimikateve
  • është 100% e riciklueshme
  • është e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërvishtjeve
  • ngjyrë që zgjat shumë
  • lehtësi në pastrim
  • nuk digjet

Veshje Quantanium Whitford

Veshja Quantanium është një nga veshjet më inovative dhe moderne në treg, por rrënjët e saj vijnë nga teknika e gatimit shumë e vjetër që kanë përdorur paraardhësit tanë. Quantanium imiton gatimin në gurë të vërtetë, pasi aliazhi përmban grimca të vërteta guri. Grimcat e gurit ruajnë nxehtësinë dhe e dërgojnë atë në ushqim gradualisht në mënyrë që lagështia natyrore, vitaminat dhe aroma të qëndrojnë të mbyllura, të ruajtura mirë brenda ushqimit. Grimcat e gurit i japin ushqimit shijen tradicionale sikur gjithçka të gatuhej në gurë të vërtetë.

5 shtresa të veshjes me titan dhe grimca të vërteta guri

Tenxherja Delimano Stone Legend Classic është bërë në 8 shtresa, ku baza merr 3 shtresa dhe veshja 5 shtresa. Kjo do të thotë që veshja është dukshëm më e trashë për të filluar - por ne nuk jemi ndalur këtu. Për ta bërë atë edhe më të fortë ne kemi shtuar grimca titani, të cilat forcojnë veshjen dhe e bëjnë atë praktikisht të pashkatërrueshme.

I rezistojne kohës - Edhe nëse përdoret me enë metalike

Veshja Quantanium do të zgjasë me vite dhe do të shërbejë si kuzhinier besnik për vaktet e familjes suaj. Në pjesën e sipërme, veshja është plotësisht e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërvishtjeve dhe madje e përshtatshme për t'u përdorur me enë metalike.

Për të gjitha sobat

Për më shumë lehtësi dhe prakticitet të plotë, tenxherja Delimano Stone Legend Classic mund të përdoret në të gjitha sobat, përfshirë induksionin dhe mund të lahet edhe në lavastovilje.

I sigurt për mjedisin, i sigurt për ju

Veshja Quantanium është me bazë uji, e shëndetshme dhe miqësore me mjedisin. Të gjitha materialet janë jo toksike dhe 100% pa PFOA, kështu që asnjë kimikat i dëmshëm nuk mund të hyjë në ushqimin tuaj dhe në fund të fundit në trupin tuaj. Veshje jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve nuk nxjerr kimikate në ushqimin tuaj siç bëjnë disa PTFE.

100% sipërfaqe jo ngjitëse për larje me të vërtetë të lehtë

Kurrë me mos luftoni me ushqime të djegura - me Stone Legend Classic, të gjithë ushqimet thjesht do të rrëshqasin nga sipërfaqja. Ju mund të gatuani me sasi minimale të vajit, dhe sipërfaqja jo-ngjitëse do të sigurohet që ushqimi juaj të mos ngjitet kurrë. Pas gatimit, thjesht vendoseni në lavastovilje ose lajeni me ujë të nxehtë dhe detergjent.

Të dhëna teknike
Kapaciteti 3,3l, 5,5l
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Çelik karboni, enamel
Materiali bazë Çelik
Materiali i brendshëm gur quantanium
Përmasat 20cm, 24cm

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star