ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Sekreti i nje gjumi te mire eshte dysheku ortopedik

Sekreti i nje gjumi te mire eshte dysheku ortopedik

Qekur jeta eshte bere me dinamike dhe stresuese, orari i gjumit- gjithnje edhe me i rralle, dysheket ortopedik filluan te behen me popullore. Komforti dhe fakti qe is jell dobi shendetit kane provuar se jane te pazevendesueshem.

Sekreti i nje gjumi te mire eshte dysheku ortopedik

Qekur jeta eshte bere me dinamike dhe stresuese, orari i gjumit- gjithnje edhe me i rralle, dysheket ortopedik filluan te behen me popullore. Komforti dhe fakti qe is jell dobi shendetit kane provuar se jane te pazevendesueshem.

Cfare i  ben dysheket ortopedik kaq special? Si fillim, ata jane dizenjuar ne nje menyre te tille qe ti pershtaten formave te trupit tuaj dhe siguron suport per kurrizin, qafen dhe kycet. Ky fakt kaq i thjeshte i bene keta shtreter kaq special dhe te ndryshem nga shtreterit normal.  Duke siguruar gjume me te mire, ata permirsojne edhe kualitetin e jetes tone .

Por le te jemi me specifik ! Normalisht, forma e shtylles kurizore ka formen e shkronjes S.  Ne menyre qe te ndjeheni me rehatshem gjate gjumit, per te fjetur bute dhe per tu zgjuar edhe me bute, trupi jone ka nevoje per mbeshtetjen e duhur. Disa here dysheket  normal jane shume te forte. Te jeni te sigurte qe perdorni keto shtreter nese zgjoheni  shpesh gjate nates ose nderroni pozicionin e fjetjes pasi nuk ndjeheni rehat.

Me nje dyshek ortopedik eshte krejt e kunderta-  do ndjeheni sikur po lundroni ne rehati, mund te ndjeni sesi siperfaqja ne te cilen do te shtriheni i pershtatet ne menyre perfekte  formave te trupit tuaj, do te relaksoheni dhe do t’ju zere gjumi pa levizur apo rrotulluar per ore te tera.  Disa njerez thone se eshte sikur po flini ne nje re!

Por per cfare i detyrohemi ketij ndryshimi ne ndjesi?

Dizenjimi i dyshekeve ortopedik eshte komplet ndryshe nga ata tradicionalet!  Struktura bazohet ne mikrokapsula speciale, te cilat jane te perbera nga material sfungjeri dhe gome. Kombinimi i ketyre dy materialeve ne nje gjendet shpesh. Por gjeja me e rendesishme eshte se secili prej tyre  pershtat ne menyre perfekte me formate dhe peshen e trupit. Dhe cfare eshte me e mira? Ato pershtaten me levizjet pavaresishte nga pozicioni i gjumit.  Ne kete menyre siguron clirim te menjehershem te dhimbjeve te kyceve , arsyeja pse ato tendosen shpesh.

Asnje faktor tjeter nuk ndikon ne ndryshimin e formes se dyshekut ortopedik! Kjo siguron qendrueshmeri dhe rehati gjate nates duke i bere ata te jene nje zgjedhje fantastike nese e ndani dyshekun me njeriun tuaj te zemres. Edhe nese partneri juaj leviz gjate nates apo ngrihet, nuk do t’ju shqetesojne. Thjeshte sepse ju nuk do ta ndjeni levizjen.

Per ke jane me te pershtatshem dysheket ortopedik?

Pjesa m e mire eshte se dysheket ortopedik jane te pershtatshem  per cdo njeri, sepse ata pershtaten me format individuale te secilit trup. Sidoqofte, ata jane te pershtatshem per njerezit te cilet zgjohen me dhimbje qafe apo dhimbje shpine.. Nese jeni nje person i tille, ju perfundimisht duhet te konsultoheni me nje specialisht ne menyre qe te siguroni nje gjume me te rehatshem. Nje dyshek ortopedik te pershtatshem!