ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Dyshek Dormeo Fresh Prima Platinum

Vlerësoni këtë produkt
SKU: 99-1000075212
Photo
Video
-22%

Dysheku që mbulon kërkesat e gjumit për të gjithë familjen tuaj. Ofron mbështetje të madhe pasi është bërë nga 3 shtresa sfungjeri Ecocell® me qeliza të hapura. Shtresa e mesme përbëhet nga susta sfungjeri Octaspring® jashtëzakonisht të adaptueshme dhe me ajrosje, të vendosura në 3 zona komforti. Për komoditet shtesë, ka sfungjer memori, të qepur në një mbulesë, e cila mund te hiqet, duke siguruar higjienë maksimale. Fijet CoolPlus® sigurojnë menaxhim të mirë të lagështirës.

SASITË E FUNDIT
Dyshek Dormeo Fresh Prima Platinum

Çmimi: 69,990 Lekë


Oferta: 54,590 Lekë

Stock: 1
Për më shumë zgjidhni një opsion.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

Dysheku që mbulon kërkesat e gjumit për të gjithë familjen tuaj. Ofron mbështetje të madhe pasi është bërë nga 3 shtresa sfungjeri Ecocell® me qeliza të hapura. Shtresa e mesme përbëhet nga susta sfungjeri Octaspring® jashtëzakonisht të adaptueshme dhe me ajrosje, të vendosura në 3 zona komforti. Për komoditet shtesë, ka sfungjer memori, të qepur në një mbulesë, e cila mund te hiqet, duke siguruar higjienë maksimale. Fijet CoolPlus® sigurojnë menaxhim të mirë të lagështirës.

Më shumë
Detajet e produktit

Dysheku perfekt për të gjithë familjen

Harrojeni luftën për të gjetur dyshekun e duhur për ju dhe anëtarët e familjes tuaj. Dysheku Dormeo Fresh Prima Platinum përbëhet nga 2 shtresa sfungjeri të forta, por të adaptueshme Ecocell®, duke ju ofruar mbështetjen e nevojshme. Ndërmjet tyre është një shtresë sustash me sfungjer Octaspring® i cili është vlerësuar me disa çmime. Ato janë jashtëzakonisht të adaptueshme, lëvizin në mënyrë 3-dimensionale dhe janë të vendosura në 3 zona komforti. I pasuruar me material memori i qepur në mbulesë, dysheku i përgjigjet në mënyrë perfekte të gjitha pikave të presionit të trupit. Në këtë mënyrë trupi juaj do të ketë mbështetje dhe rehati. Sustat e sfungjerit mundësojnë gjithashtu ajrosje të mahnitshme, ndërsa fibrat CoolPlus® dhe trajtimi CleanEffect® Lite, sigurojnë menaxhim të mirë të lagështisë dhe higjienë. Mbulesa mund të hiqet dhe pjesa e sipërme mund të lahet.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Përfitimet e teknologjisë Octaspring® të vlerësuar me çmime

Teknologjia Octaspring® njihet si inovacioni më i mirë, duke sjellë rehati të klasit të parë. Për më tepër, ai përdor 50% më pak material dhe praktikisht nuk prodhon mbetje. Megjithatë, përfitimet më të mahnitshme të kësaj teknologjie do t'i përjetoni gjatë gjumit. Shikoni më poshtë se si.

 • Përshtatshmëri e lartë 3D

  Sustat inovative të sfungjerit, të bëra nga sfungjer cilësor Ecocell® me një dizajn unik Octaspring®, ku 8 kolona mbështetëse ofrojnë përshtatshmëri 3D si në formë ashtu edhe në funksionalitet. Çdo sustë përputhet në mënyrë dinamike me konturet dhe lëvizjet e trupit tuaj në të gjitha pozicionet e gjumit - anash, shpine ose stomak.

 • Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

  Mbështetje e madhe për shtyllën kurrizore

  Dysheku krenohet me shtresën Octaspring® me 3 zona komforti, të cilat ndjekin konturin e shtyllës kurrizore dhe e mbajnë atë në një pozicion të shëndetshëm gjatë gjithë natës. Ai ofron mbështetje të synuar dhe një shkallë të përmirësuar të ergonomisë.

 • Freski mahnitëse

  8 herë më shumë ajrosje se sfungjerët tradicional memori, teknologjia Octaspring® është provuar se promovon qarkullimin e ajrit dhe ul temperaturën e shtratit me 3°C për t'ju dhënë gjumë më të freskët, më të shpejtë, më të thellë dhe më të gjatë. Për më tepër, përmirëson higjienën e dyshekut.

Shiko në brëndësi të dyshekut

lartësia18cm

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Qëndro mbimbi   për detajet e produktit.

 1. Mbulesa e sipërme – CleanEffect® Lite dhe CoolPlus

  Trajtimi CleanEffect® Lite ofron mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-mikrobike. Fibrat CoolPlus® sigurojnë menaxhim të lagështisë, ajrosjes, rehatisë, tharje të shpejtë dhe kujdes të lehtë.

 2. 2 cm sfungjer memori e qepur në mbulesë

  Ai i përgjigjet çdo pozicioni, peshë, formë dhe temperaturë. Merr formë në mënyrë të përsosur në konturin e tij dhe redukton pikat e presionit në pjesët e ekspozuara, muskujt dhe kockat.

 3. 3 cm sfungjer Ecocell®

  Shtresa shtesë e sfungjerit shumë elastike rrit ndjenjën e rehatisë dhe mbështetjes.

 4. 3 cm shtresë Octaspring® me 3 zona komforti

  Ajo ndjek konturin e shtyllës kurrizore dhe e mban atë në një pozicion të shëndetshëm gjatë gjithë natës. Ai gjithashtu ofron 3 zona të veçanta komforti për të siguruar ergonomi të mirë dhe sinergji me lëvizjet e trupit tuaj.

 5. 10 cm sfungjer Ecocell® blu më e fortë

  Kjo shtresë jep rehati të personalizuar, me një strukturë qelizore elastike 3D plot me qeliza të vogla, të mbushura me ajër, që përshtatet me formën dhe peshën e trupit tuaj.

 6. Mbulesa me zinxhir që hiqet dhe 4 doreza

  Mbulesa mund të hiqet, dhe pjesa e sipërme mund të lahet.

Një shkallë e përmirësuar e ergonomisë

Shtresa Octaspring® e dyshekut vjen me 3 zona komforti që mbështesin trupin në mënyrën e duhur, duke ndihmuar në përmirësimin e shtrirjes së shtyllës kurrizore dhe reduktimin e dhimbjeve të shpinës që lidhen me gjumin.

Për më tepër, shtresat në pjesën e sipërme dhe të poshtme të bërthamës janë bërë nga sfungjer mbështetës Ecocell® që siguron mbështetje shtesë, gjithashtu perfekte për trupin në zhvillim dhe në rritje të një fëmije.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Shijoni ndjenjën e rehatisë

Edhe pse trupi duhet të mbështetet mirë, nuk duhet të harrojmë rehatinë.

Sfungjeri memori i qepur në mbulesë do të përshtatet në mënyrë të përsosur në çdo kontur të trupit tuaj dhe do të sigurojë lirimin e pikave të presionit. Kjo është e përkryer për të relaksuar muskujt dhe nyjet që dhembin, veçanërisht pas një dite të gjatë në punë ose një stërvitje intensive.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Dysheku perfekt

Ky është me të vërtetë dyshek perfekt për të gjithë anëtarët e familjes. Falë sustave të sfungjerit Octaspring® që nuk janë ngjitur me njëra-tjetrën, nuk do të ketë asnjë transferim të lëvizjes. Kështu, edhe kur fle me një partner apo edhe me fëmijë dhe kafshë shtëpiake, ky dyshek do të bëjë punën e tij.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Qëndroni të freskët gjatë gjithë natës

Përveç materialit cilësor të sfungjerit Octaspring® në shtresën thelbësore dhe strukturës së ajrosshme të shtresave Ecocell®, është menduar shtesë për të siguruar që dysheku juaj i ri të jetë i ajrosur, i pastër, i thatë dhe relaksues.

Mbulesa inovative me një model pëlhure 3-D është pasuruar me fibra CoolPlus®, të cilat janë krijuar me teknologji të veçantë për të larguar lagështinë nga lëkura dhe për të përshpejtuar tharjen. Kjo i ndihmon njerëzit që përjetojnë djersitje gjatë natës, duke qenë ose adoleshentë në rritje, burra të rritur ose nëna të ardhshme.

Dormeo Fresh Prima Platinum Mattress

Një sipërfaqe gjumi e shëndetshme dhe e freskët

Të kesh një dyshek që siguron qarkullim të mjaftueshëm ajri është baza për të rregulluar lagështinë dhe ngrohtësinë e sipërfaqes në të cilën zhvillohen më shpesh bakteret. Megjithatë, për ta bërë dyshekun tuaj edhe më të mbrojtur nga bakteret dhe aromat, mbulesa pasurohet me trajtimin CleanEffect® Lite.

Sidomos nëse ju ose fëmija juaj po përjetoni probleme me alergji dhe keni lëkurë të ndjeshme, do të jeni të lumtur të dini se mbulesa mund të hiqet dhe pjesa e sipërme mund të lahet.

Hapja e dyshekut shpejt dhe thjeshtë

Dysheku juaj i ri do të arrijë në adresën tuaj si një rrotull i ngjeshur dhe i mbyllur me vakum, i cili mbrohet në një kuti transporti - i mbështjellë me DY shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të ngjeshur dhe të vulosur me vakum falë procesit tonë të transportit miqësor ndaj mjedisit dhe mbrojtjes gjatë transportit.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Prisni me kujdes qesen e jashtme me gërshërë duke u kujdesur që të mos e preni qesen plastike brenda dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Hapni dyshekun e mbyllur me vakum. Prisni me kujdes qesen plastike përgjatë skajeve dhe hiqni qesen plastike.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Lereni 6 orë që dysheku juaj i ri të zgjerohet plotësisht.

Të dhëna teknike
Bërthama Ecocell® foam, Octaspring®
Fortësia Mesatarisht I Fortë
Garancia 15 vite
Lartësia 18 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Materiali i dyshekut Ecocell®, Octaspring/Susta sfungjeri, Shtresë Memory
Mbulesa 100% polyester (of which 29% CoolPlus®)
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star