ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Aparat Tensioni Wellneo

Vlerësoni këtë produkt
ID: 110014652 SKU: 110014652
Photo
Video

Aparati i tensionit Wellneo ju ndihmon të masni dhe kontrolloni tension në çdo kohë. Shumë praktik dhe i thjeshtë në përdorim dhe mund të merret me vete kudo. Me butona dhe ekran të madh. Gjithashtu ju mund të masni edhe rrahjet e zemrës dhe pulsin.

Aparat Tensioni Wellneo
3,990 Lekë
Club5*: 1,990 Lekë
Transporti Falas
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

Aparati i tensionit Wellneo ju ndihmon të masni dhe kontrolloni tension në çdo kohë. Shumë praktik dhe i thjeshtë në përdorim dhe mund të merret me vete kudo. Me butona dhe ekran të madh. Gjithashtu ju mund të masni edhe rrahjet e zemrës dhe pulsin.

Më shumë
Detajet e produktit

Aparat tensioni për të monituara atë në çdo moment

Tensioni i lartë i gjakut është diçka e cila nuk mund të ndjehet apo shikohet, dhe e vetmja mënyrë për të mësuar atë është duke e matur. Kur e masni tensionin tek doktori, rezultatet bazohen në varësi të pozicionit, ushtrimeve, dietës ushqimore, emocioneve dhe cilësisë së gjumit. Duke e monitoruar tensionin në shtëpi, është me të vërtetë e dobishme dhe do të keni një informacion të saktë.

Tensioni i lartë i gjakut ose ndryshe vrasesi i qetë

Duke marrë në konsiderate që tensioni i lartë i gjakut është një faktor i rëndesishëm për sëmundjet kardiovaskulare dhe atë të mushkrive, ky aparat tensioni është i domosdoshëm për të gjithë ata individë që duan të tregohen të kujdesshëm për shëndetin. Është portativ, kështu ju mund ta merrni me vete kudo. Përveç matjes së presioni të gjakut gjithashtu mat edhe rrahjet e zemrës dhe pulsin.

Si të përdorni aparatin Wellneo

Është shumë e thjeshtë në përdorim, thjeshtë vendosni rripin rreth kyçit të dorës. Falë butonave dhe ekranit të madh, ju do të lexoni rezultatin fare lehtë. Numri sipër tregon presionin systolic(nivelin më të lartë), ndërsa numri poshtë tregon presioni diastolic (nivelin më të ulët).

Kush duhet të marrë në konsideratë blerjen e një aparati tensioni

Kontrolli i presionit të lartë të gjakut dhe i disa faktoreve të tjerë, është rruga bazë për të parandaluar një goditje apo atak në zemer. Zbulimi i hershëm është çelsi, kështu të gjithë të rritur duhet të masin tensionin në mënyrë të rregullt. Të gjithë ata persona që kanë hipertension duhet të marrin në konsiderate përdorimin e aparatit të tensioni, dhe madje edhe grupe të tjera si:

  • Personat të cilët marrin ilaçe për tensionin, për të monitoruar në mënyrë të rregullt dhe për të marrë dozën e duhur të ilaçit.
  • Personat me diabet të tipit 2 ose sëmundje mushkrish.
  • Gratë shtatëzena të cilat kanë luhatje të tensionit gjatë shtatëzanisë.
  • Personat të cilët duhet të monitorojnë në mënyre të vazhdueshme tensionin për tu siguruar për të marrë mjekimin e duhur.
  • Personat të cilët kanë "hipertension të bardhë" një gjendje normale të tensionit kur janë në shtëpi, por që kur shkojne ke mjeku dhe janë nervoz kanë tension të lartë.

Përpara blerjes, kini parasysh, që: Matjet nuk janë të mundura për personat të cilët kanë një nivel të lartë aritmie. Pajisja nuk mund të përdoret për personat të cilët kanë qarkullim gjaku periferik, apo presion shumë të ulët të gjakut, apo temperaturë të ulët. Pajisja nuk mund të përdoret për personat qe kane zemer dhe mushkri artificiale (nuk do të ketë pulsim).

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star