ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Dyshek Ergo Comfort

Vlerësoni këtë produkt
SKU: 99-1000124483
Photo
Video
-40%
Ergo Comfort është një dyshek ergonomik i krijuar për mbështetje maksimale të shpinës, shtyllës kurrizore dhe lehtësimin e pikave të presionit. Falë shtresës së shtuar Ergo të frymëzuar nga Kosmodisk, dysheku në mënyrë perfekte përshtatet me trupin për një rehati maksimale. Fortësia e dyshekut mund të rregullohet nga e mesme në të fortë. Lartësia 20cm. Mbulesa lahet. Garancia 15 vjet.
Dyshek Ergo Comfort

Çmimi: Nga 49,990 Lekë Deri në


Oferta: Nga 29,994 Lekë Deri në

Për më shumë zgjidhni një opsion.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë
Ergo Comfort është një dyshek ergonomik i krijuar për mbështetje maksimale të shpinës, shtyllës kurrizore dhe lehtësimin e pikave të presionit. Falë shtresës së shtuar Ergo të frymëzuar nga Kosmodisk, dysheku në mënyrë perfekte përshtatet me trupin për një rehati maksimale. Fortësia e dyshekut mund të rregullohet nga e mesme në të fortë. Lartësia 20cm. Mbulesa lahet. Garancia 15 vjet.
Më shumë
Detajet e produktit
 • Netë të qeta

  Duhet te jeni 110% i sigurtë! Me dyshekun Ergo Comfort do beni nje gjume te qete.

 • 15 VITE GARANCI

  Kemi besim tek produkti jonë dhe ju ofrorjmë 15 vite Garanci. Kjo do të thotë 5.470 ditë, për ju.

 • PRODHUAR NË BE

  Dysheku është dizenjuar dhe prodhuar në EU duke respektuar standartet më të larta të BE.

Dysheku më i mirë ergonomik në Evropë

Dysheku Ergo Comfort është dysheku ynë më ergonomik me ndërtim unik me 5 shtresa, i dizajnuar për mbështetje maksimale, rregullim dinamik dhe rehati supreme. Ajo ofron mbështetje optimale për shpinë dhe ju ndihmon ne parandalimin e dhimbjeve te shpinës ose parehati të tjetëra.

Testuar nga Instituti gjerman i pavarur i Ergonomisë dhe renditet ndër dyshekët më të mirë ergonomikë në Evropë. Testi provoi mbështetje, pershtatshmeri dhe rehati maksimale.

Mbështetje optimale për shpinë

Shtresa e saj inovative ‘ERGO’ imiton formën e shtyllës kurrizore, duke iu përshtatur kështu plotësisht nevojave tuaja. Shiritat reagojnë në mënyrë dinamike dhe përshtaten me lëvizjen tuaj gjatë natës. Inkurajon sjelljen e mirë të gjumit dhe siguron gjumë të shëndetshëm.

Rehati më e mirë ergonomike dhe superiore

 • Dyshek Ergonomik: siguron mbështetje perfekte dhe përshtatet me trupin duke ofruar mbështetjen e duhur për shpinën dhe ndihmon në eliminimin e dhimbjes së shpinës
 • Shtresa e mesme - shtresa Ergo e frymëzuar nga Kosmodisk në formën e shtyllës kurrizore të njeriut
 • Lartësia: bërthama e lartë 18 cm dhe 2 cm material memory për të rritur rehatinë tuaj gjatë gjumit
 • zona komforti për mbështetje optimale të zonave të ndryshme të trupit..
 • Ajroset lehtësisht fale materialin ecocell dhe kanaleve te ajrit.
 • Dyshek antibakterial and antialergjik i përshtatshëm edhe për personat që vuajnë nga alergjitë ose astma.
 • Mbulesë mund të hiqet dhe të lahet për një ambient të shëndetshëm dhe të pastër pa baktere, pluhur dhe aroma te pakendshme.
 • 15 vjet garanci
 • Karakteristikat ergonomike të testuara në Gjermani nga një laborator testimi te pavarur.
 • Prodhuar ne Europe.

Shikoni dyshekun në brëndësi

Lartësia20cm

Dormeo Ergo Comfort Mattress

Kalo sipërShtyp në   për më shumë detaje.

 1. 2 cm material memory i qepur në mbulese

  Përshtatet në mënyre perfekte me formën e trupit dhe merr formën e tij.

 2. 6 cm Ecocell® shtresë e butë e bardhë me kanale

  Sfungjer premium i rregullueshëm që lejon ajrosjen, rehati dhe mbështetje të shkëlqyer. Kanalet e shtuara japin më shumë fleksibilitet sfungjerit dhe lejojnë qarkullim më të mirë të ajrit.

 3. 6 cm shtresë ERGO

  Forma e kësaj shtrese unike u frymëzua nga KOSMODISK® - pajisje mjekësore e njohur për vetitë e dobishme shëndetësore për shpinë dhe lehtësim të dhimbjes në shpinë.

  Dormeo Ergo Comfort Mattress
 4. 6 cm Ecocell® e forte ngjyre blu me kanale

  Sfungjer premium i rregullueshëm që lejon ajrosjen, rehati dhe mbështetje të shkëlqyer. Kanalet e shtuara japin më shumë fleksibilitet sfungjerit dhe lejojnë qarkullim më të mirë të ajrit.

 5. Kanalet në shtresë Ecocell®

  Ka 2 funksione - ato i japin më shumë fleksibilitet sfungjerit, si dhe lejojnë qarkullimin më të mirë të ajrit – më shumë ajrosje dhe higjienë më të mirë.

 6. Mbulese e cila lahet me 4 doreza

  Mbulesa e sipërme mund të hiqet plotësisht. Nuk ka nevojë të lani të gjithë mbulesën, thjesht hiqni mbulesën e sipërme të bardhë dhe mund ta lani atë.

 7. Mbulesa e trajtuar me mbrojtje CleanEffect®

  Ky trajtim e bën këtë dyshek anti-bakterial dhe anti-alergjik. Qëndron i freskët dhe pa aroma të pakëndshme.

Mbështetja më e mirë ergonomike dhe natyrore

Dysheku Ergo comfort është për ju nëse:

 • po kërkoni dyshek për një rehati optimale të gjumit
 • deshironi qe për secilën pjesë të trupit të keni një mbështetje të duhur në çdo pozicion gjumi
 • dëshironi që dysheku juaj të përshtatet me nevojat tuaja dhe jo anasjelltas
 • ju doni një dyshek anti-bakteriale dhe antit alergjik
 • keni nevojë për një dyshek te mire për vitet në vazhdim

dhe në fund dëshironi gjithëmonë një gjumë të mirë.

Tre zona komforti

Nëse vuani nga dhimbje kronike në shpinë, ose thjesht nga mbingarkesa gjatë stërvitjes, mund të sjellë lehtësim në qafë, krahë, këmbë. Kjo jo vetëm që lehtëson pikat e presionit, duke ju lejuar të beni gjumë me te mire, por gjithashtu ju siguron mbështetje të fortë për të mbajtur shpinë në pozicionin e duhur dhe për të ndihmuar në parandalimin e dhimbjes së shpinës.

Në fakt, shkaku kryesor i dhimbjes së shpinës është pozicioni i shtyllës kurrizore nga një dyshek tepër i butë ose i vjeter. Dhimbja e shpinës është gjithashtu arsyeja që shumë njerëz nuk arrijnë të bejne nje gjumin te thellë - kështu që është një pengesë e dyfishtë për përfitimet e rëndësishme të gjumit të shëndetshëm dhe qetsuese.

Tre zona komforti ofrojnë mbështetje të personalizuar për zona të ndryshme të trupit në të gjitha pozicionet e gjumit. Dysheku Ergo Comfort përshtatet në mënyrë dinamike në çdo pozicion te trupit gjatë gjumit duke orfruar mbështetjen e duhur per shtyllën kurrizore, natën pas natës, vit pas viti.

Testuar. Provuar. Perfekt

Dysheku Ergo Comfort është dizajnuar shkencërisht për mbështetje maksimale të shpinës, shtylles kurrizore dhe lehtësimit të pikave të presionit. Misioni ynë është të përmirësojmë cilësinë e jetës tuaj duke ju dhënë një gjumë më të mirë dhe të shëndetshëm.

Forma e shtresës unike 6 cm u frymëzua nga KOSMODISK® - pajisje mjekësore e cila është e njohur mirë për vetitë e saj të dobishme shëndetësore për shpinë dhe lidhjen me lehtësimin e dhimbjes në pjesën e poshtme të shpinës.

Karakteristikat ergonomike të dyshekut testohen në Gjermani nga laboratori i pavarur i pavarur i njohur në botë. Testi provoi mbështetje, pershtatje dhe rehati të shkëlqyera.

Dormeo Ergo Comfort Mattress

Shtresa ERGO është inspiruar nga shtylla kurrizore e njeriut dhe KOSMODISK.

Ktheni dyshekun për të zgjedhur qëndrueshmëri

Njëra anë e bërthamës është bërë me sfungjer më të butë Ecocell®, e cila është e bardhë, dhe ana tjetër e bërthamës është e bërë me sfungjer më të fortë Ecocell® me ngjyrë blu. Kur shtresa më e butë (e bardhë) është në anën e sipërme, dysheku është më i butë dhe kur shtresa më e fortë (blu) është në anën e sipërme nën mbulesën e cila është me material memory 2 cm sipërfaqja e dyshekut bëhet më e fortë. Kjo do të thotë që ju mund të personalizoni dysheku sipas dëshirës tuaj.

Duke ndryshuar anën e dyshekut - dysheku ndryshon fortësinë e tij

Dormeo Ergo Comfort Mattress

I BUTE

I FORTE

Flini më mirë së bashku

Bërthama e dyfishtë është një tipar unik që ka ky dyshek. Kjo ju lejon juve dhe partnerit tuaj të zgjidhni fortësinë (2 bërthama të ndara në dyshekët me madhësi nga 160 cm e lart). Parandalon transferimin e lëvizjes. Zgjimi nga levizjet dhe rrotullimet e partnerit, tani është një gjë e së shkuares! Thjesht duke e kthyer dhe rrotulluar dyshekun, mund të provoni nivelin e ndryshëm të fortesise dhe rehatisë. Dhe një dyshek me berthame te dyfishtë i mban marrëdhëniet tuaja të shëndetshme - secili prej jush mund të shijojë fortesine e dyshekut sipas dëshires dhe rrotullimet dhe kthimi juaj gjatë natës do të kalojë pa u vënë re.

Dyshek antibakterial dhe anti-alergjik me mbulesë e cila mund te lahet

Materiali memory i qepur në mbulesën e këtij dysheku dizejnuar posaçërisht për tu përshtatur në mënyrë të përkryer me trupin tuaj. Dhe është shumë higjenike. Materiali viskozë i shtohet mbulesës së sipërme të dyshekut për të larguar lagështirën dhe për të siguruar një efekt freskues. Mbulesa është pasuruar edhe me trajtim CleanEffect®. Ajo funksionon në mënyrë efektive kundër pluhurit, mbrojtje anti-bakteriale dhe kundër aromave te pakendshme. Ju lehtë mund të hiqni mbulesën e sipërme dhe ta lani sa herë që dëshironi.

Vendosja është e shpejtë dhe e thjeshtë

Dysheku është i presuar dhe i paketuar me vakum në formë ruloni dhe i mbrojtur me një kuti kartoni - i mbështjellë me dy shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të presuar dhe të paketuar me vakum për më shumë siguri gjatë transportimit..

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Prisni me kujdes me gërshëre qesen plastike. Mos përdorni thikë.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Hapni dyshekun mbi krevat. Prisni me kujdes cepat e qeses dhe hiqni qesen.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Lëreni për rreth 6 orë që dysheku të marr formën e tij.

Shtoni jetëgjatësinë e dyshekut tuaj duke përdorur ristela cilësore

Vendoseni dyshekun mbi ristela druri dhe me përmasë të njëjtë me dyshekun. Në këtë mënyrë dysheku ka më shumë ajrosje dhe balancimi i peshës është në mënyren e duhur. Shikoni ristelat këtu.here

Të dhëna teknike
Fortësia I Butë, I Fortë
Lartësia 20 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja
Sholla e rrumbullakët Po
Shtresë e kthyeshme Po
Zonat e fortësisë 3

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star