Nuk keni produkte në shportë

Provo

Dyshek Air Select Plus

Photo
Video

Dyshek i cilësisë së lartë, 3 zona, 23 cm lartësi i përbërë nga susta sfungjeri Octaspring® dhe susta individuale në xhep. Fortësia e dyshekut mund të përshtatet nga i fortë në të butë. Me 2 cm material memory në mbulesë për më shumë rehati. I përshtashëm për çdo person, pamvarësisht peshës, gjatësisë apo pozicionit të gjumit. Mbulesa lahet. Garancia 15 vjet.

Dyshek Air Select Plus
Nga 64.990 Lekë Deri në
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 40
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Dyshek i cilësisë së lartë, 3 zona, 23 cm lartësi i përbërë nga susta sfungjeri Octaspring® dhe susta individuale në xhep. Fortësia e dyshekut mund të përshtatet nga i fortë në të butë. Me 2 cm material memory në mbulesë për më shumë rehati. I përshtashëm për çdo person, pamvarësisht peshës, gjatësisë apo pozicionit të gjumit. Mbulesa lahet. Garancia 15 vjet.

Më shumë
Detajet e produktit

DHURATË: Jorgan + Jastëk + Ngrohësi Elektrik

 • Me dyshekun tek përfitoni dhuratë jorganin tek + 1 jastëk dhe ngrohësin elektrik
 • Me dyshekun dopjo përfitoni dhuratë jorganin dopjo + 2 jastek dhe ngrohësin elektrik

Më e mira që një dyshek mund të ofrojë

 • Lartësia: 23cm
 • 2 cm sfungjer memory në mbulesë e cila siguron rehati.
 • 3 cm Ecocell® 
 • 3 cm susta Octaspring®
 • 2 cm Ecocell® 
 • 10 cm  susta sfungjeri për më shumë qëndrueshmeri.
 • 3 cm Ecocell® 
 • 3 zona komforti ku zgjidhni
  sipërfaqen sipas butësisë dhe fortësisë.
 • Mbulesë e cila mund të
  hiqet dhe mund të lahet.

Përshtatet me trupin tuaj dhe ofron mbështetjen e duhur

Sustat e sfungjerit të dyshekut Air Select Plus kanë përshtatje 3D – dysheku përshtatet me trupin në mënyrë tre dimonesionale. Pamvarësisht se në cili pozicion ju flini - anash, me shpinë apo me bark - çdo sustë sfungjeri në mënyre dinamike do të përshtatet me konturet e trupit dhe levizjet tuaja pa ushtruar presion.

Sustat me nivele të ndryshme fortësie janë të përshtatura në bërthamën e dyshekut për të siguruar komfortin dhe përshtatjen e duhur gjatë gjumit.

 • Zona qëndrore ofron mbështetje të fortë.
 • Dy zonat e tjera ofrojnë mbështetje më të butë për shpatullat, mesin dhe këmbët.

I ndarë në dy pjesë dhe i kthyeshëm perfekt për çiftet

Ku jeni çift, është shumë e vështirë për të gjetur dyshekun perfekte veçanërisht kur njëri deshiron një dyshek të fortë dhe tjetri të butë. Me dyshekun Dormeo Air Select Plus ky nuk është më një problem. Ky dyshek ka dy bërthama (2 bërthama të veçanta në përmasat dopjo mbi 160cm) të dyja anët të kthyeshme. Ju mund ta rrotulloni në varësi të preferencave tuaja.

Ju mund të zgjidhni:

 • anën e fortë, me sfungjer Ecocell në pjesën e sipërme
 • anën e butë, me sfungjer memory në pjesën e sipërme

2 nivele fortesie

i butë

shumë i fortë

Thjeshte duke e rrotulluar dhe kthyer dyshekun, ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë dhe komfortit.

Risi: Trajtuar me Adaptive® Teknologji Zviceriane për rregullimin dinamik të temperaturës së trupit

Dysheku është i pasuruar dhe trajtuar me Adaptive – e cila mundëson të flini në temperaturë dhe kushte ideale. Stabilizon temperaturën dhe ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët në verë.

6x më shumë vetëajërosje – për gjumë të qetë dhe higjenë maksimale

Sistemi special i veteajerosjes eshte si rezultat i struktures unike me susta sfungjeri, te cilat lejojne ajrin te qarkulloje brenda dyshekut, duke parandaluar nxehtesine dhe lageshtine. Eshte provuar qe sustat Octaspring sigurojne 6x me shume veteajerosje ne krahasim me dysheket e tjere, duke garantuar freski, higjene dhe gjume te shendetshem.

6X Më shumë Veteajërosjenë krahasim me dysheket e tjerë

Lartesi Premium – per gjume luksoz dhe komfort

Dysheku Dormeo Air Select plus ka nje lartesi 23 cm, i cili do t'ju ofroje me shume rehati gjate gjithe nates. Pamvaresisht luksit dhe rehatise, lartesia prej 23cm e ben kete dyshek me te rehatshem per tu ulur dhe per tu ngritur nga krevati.

Informacione Shtesë

Kombinim inovativ mbështetje e plotë e trupit dhe rehati maksimale

Dysheku Dormeo Air Select Plus është i përbërë nga susta Octaspring® dhe një shtresë me susta sfungjeri. Sustat e sfungjerit octaspring sigurojnë përshtatje 3 dimensionale dhe vetëajërosje, ndërsa pjesa tjetër e sustave të sfungjerit siguron që dysheku të ketë një lartësi ekstra, qëndrueshmëri, vetëajrosje dhe jetëgjatësi.

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Ecocell®: 2 cm
 3. SustaOctaspring®: 5 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Xhepat e sustave: 10 cm
 6. Ecocell®: 2 cm

3 zona komforte për mbështetje ergonomike

Sustat me fortësi të ndryshme janë përshtatur në bërthamën e dyshekut për të siguruar rehati dhe mbështetjen e duhur gjatë gjithë natës.

 • Zona qëndrore ofron mbështetje të fortë, në pjesën e legenit
 • Dy zonat e tjera ofrojnë mbështetje më të butë për shpatullat, mesin dhe këmbët.

Mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-alergjike për gjumë të shëndetshëm

Mbulesa e dyshekut Air Select Plus është trajtuar me CleanEffect®, që siguron që dysheku është anti-alergjik dhe anti-baterial. Duke ofruar një ambjent gjumi të shëndetshëm dhe higjenik, mbrojtje efiçent për vite me rradhë.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

3 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm

siguron vetëajerosje

 

I përshtatshëm për:

 • Cilindo që është duke kërkuar një dyshek të lartë
 • Personat që dëshirojnë një dyshek ergonomik i cili siguron mbeshtetje optimale për shpinën dhe mbeshtetje individuale për pjesët e tjera të trupit
 • Personat që janë duke kërkuak për një dyshek i cili është i kthyeshëm dhe lejon të zgjidhni sipërfaqen e gjumit sipas preferencës tuaj
 • Çiftet që kanë preferenca të ndryshme për fortësinë e dyshekut
 • Cilido që preferon një dyshek i cili parandalon transferimin e levizjeve nga njëra anë në tjetrën
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek me mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek të dizenjuar për ti rezistuar kohës dhe në të njëjtën kohë të jetë i rehatshëm

Të dhëna teknike
Bërthama Ecocell®, sfungjer memori, octaspring, susta metalike
Fortësia e rregullueshme, pak i fortë, mesatarisht i fortë
Garancia 15 vite
Lartësia 23 cm
Linja Dormeo Harmony
Material Memory Po
Materiali i dyshekut Ecocell®, Memory foam, Octaspring/Susta sfungjeri, Susta individuale në xhep
Mbulesa Pjesa e sipërme: 63% poliestër, 37% viskoz, sfungjer memori 2 cm; Pjesa e poshtëme dhe anash: 100% polistër (AirX System)
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo fjetja
Sholla e rrumbullakët Po
Shtresë e kthyeshme Po
Zonat e fortësisë 3

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star