Guida e krahasimit te jastëkëve

Zgjidhni jastëkun perfekt! Ketu është një guidë e thjeshtë si të gjeni jastëkun Dormeo më të përshtatshëm për ju.

Hapi 1: Si ta kuptoni qe është koha për një jastëk të ri?

Një jastëk i gabuar mund të shkaktojë dhimbje koke, dhimbje qafe, lodhje shpatullash dhe krahësh, jo rehati, gërhitje të cilat çojnë në kollë të shpeshtë dhe përkeqësim të gjumit.

Në Dormeo ju rekomandojmë ta zëvendësoni çdo 2 vite, sepse ato mund të mbartin sëmundje, alergji si myku, qeliza të vdekura dhe pluhura të shumtë. Mbrojtësit e jastëkëve mund të ndihmojnë në zgjatjen e jetëgjatësisë së jastëkut. Ju mund të testoni nëse një jastëk është ‘i vdekur’ nëse shikoni që nuk kthehet në formën e vet pasi e palosni përgjysëm. Në se nuk kthhet në formën origjinale është koha për të marrë një jastëk të ri.

Hapi 2: Zgjidhni nivelin e fortësisë

Zgjidhni 1 nga 4 fortësitë e ndryshme që ofron Dormeo në varësi të gjumit tuaj dhe preferencave personale. Këtu kemi 3 këshilla para se të vendosni:

  • Personat që flenë me shpinë kanë nevojë për jastëk të hollë, në këtë mënyrë koka juaj nuk është shumë e ngritur.

  • Personat që flenë anash kanë nevojë për një jastëk të fortë për të mbushur distancën midis veshit dhe shpatullave.

  • Personat që flenë me bark kanë nevojë për një jastëk shumë të hollë.

Hapi 3: Zgjidhni mbushjen e duhur

Një gjë shumë e rëndësishme është dhe çfarë lloj mbushje preferoni. Mbushjet e zakonshme në jastëkët Dormeo jane material Memory, fibra Wellsleep dhe materiale të tjera si fibra Bambuje, lesh dhe latex.

  • Mikrofibrat Wellsleep

    Mikrofibrat Wellsleep janë alternativë perfekte nga puplat, ajo do rrethojë kokën tuaj dhe do ju japi një jastëk të butë.

  • Material Memory

    Materiali Memory do ju japi ndjesinë e fortësisë dhe do ju mbajë në formën e tij gjatë natës, edhe kur jeni mbështetur në krevat.

Jastëkët Dormeo ju ofrojnë mundësinë për të rregulluar lartësinë dhe fortësinë duke ju përshtatur formës së trupit dhe pozicionit të gjumit. Thjesht hapni jastëkun dhe rregulloni lartësinë dhe butësinë duke hequr ose shtuar mbushje – dhe jepini kokës dhe qafës mbështëtje optimale.

Krahasoni jastëket dhe zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë

Ne kujdesemi për jastëket që shesim. Ekspertët e gjumit kërkojnë jastëkët më të mirë të disponueshëm dhe zgjedhin më të mirin e çdo kategorie. Ju mund të merrni gjithmonë produktin me çmimin më të ulët dhe cilësinë më të mirë nga Dormeo.

Jastëk Klasik

BërthamaEcocell© është një material i teknologjisë së fundit me cilësi të lartë i dizenjuar për t'ju dhuruar një gjumë dhe komfort ekselent gjatë natës. Është elastik dhe ka një strukturë qelizore tre dimensionale. Ai bën të mundur qarkullimin e ajrit në mënyrë efiçente dhe ofron mbeshtejten perfekte për pikat kyçe të trupit.
lahet
Pozicioni i gjumit
Fortësia e Jastëkut
Trajtim Hipoalergjik
Oferta Speciale
Çmimi nga
Çmimi me ulje
100% poliestër (mikrofibra Wellsleep®),rreth 600g
60°C
anash, me bark, me shpinë
e rregullueshme
 
3,490 Lekë
3,490 Lekë
50% liocell (Tencel®), 50% poliestër (Mikrofibra Wellsleep®)
60°C
anash, me bark, me shpinë
e rregullueshme
 
3,990 Lekë
3,990 Lekë
Wellsleep® Advanced
60°C
anash, me bark
më e butë
 
2,990 Lekë
2,990 Lekë

Jastëk Anatomik

BërthamaEcocell© është një material i teknologjisë së fundit me cilësi të lartë i dizenjuar për t'ju dhuruar një gjumë dhe komfort ekselent gjatë natës. Është elastik dhe ka një strukturë qelizore tre dimensionale. Ai bën të mundur qarkullimin e ajrit në mënyrë efiçente dhe ofron mbeshtejten perfekte për pikat kyçe të trupit.
lahet
Pozicioni i gjumit
Fortësia e Jastëkut
Trajtim Hipoalergjik
Oferta Speciale
Çmimi nga
Çmimi me ulje
Pjesa e kokës: 100% poliestër; Pjesa e qafës: Tub me sfungjer PU (Ecocell®), sfungjer memori
40°C
anash, me bark, me shpinë
e rregullueshme
5,490 Lekë
5,490 Lekë