ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Dyshek Fresh Prima II

Vlerësoni këtë produkt
SKU: 99-1000077330
Photo
Video
-20%

Fresh Prima është një dyshek i cilësisë së lartë me fortësi mesatare. Dyshek me 3 zona, me lartësi 18cm. Testuar dhe çertifikuar me teknologjinë Octaspring®. Mbulesë me material memory e cila mund të lahet dhe e pasuruar me mbrojte anti-bakteriale dhe kundra pluhurave. Siguron mbështetje dhe gjumë të mirë – për fëmijë dhe të rritur. Garancia 15 vjet.

Dyshek Fresh Prima II

Çmimi: 37,990 Lekë


Oferta: 30,392 Lekë

Stock: 1
Për më shumë zgjidhni një opsion.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

Fresh Prima është një dyshek i cilësisë së lartë me fortësi mesatare. Dyshek me 3 zona, me lartësi 18cm. Testuar dhe çertifikuar me teknologjinë Octaspring®. Mbulesë me material memory e cila mund të lahet dhe e pasuruar me mbrojte anti-bakteriale dhe kundra pluhurave. Siguron mbështetje dhe gjumë të mirë – për fëmijë dhe të rritur. Garancia 15 vjet.

Më shumë
Detajet e produktit
 • NETË TË QETA

  Dysheku në të cilin flini është thelbësor për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Ne e dimë se sa e rëndësishme është të kesh një gjumë të qetë dhe të zgjohesh pa dhimbje qafe ose shpine, kështu që ne ju ofrojmë një gamë të gjerë dyshekësh Dormeo, të gjitha të krijuara me kujdesin për nevojat e trupit tuaj.

 • GARANCI

  Kemi besim tek produktet tona dhe ju ofrorjmë deri në 15 vite garanci. Kjo do të thotë 5.470 ditë ku ju do të zgjoheni të shplodhur.

 • PRODHUAR NË BE

  Dysheku është dizenjuar dhe prodhuar në EU duke respektuar standartet më të larta të BE.

Dyshek mbështetës, cilësi e lartë, me 3 zona dhe me lartësi bazë të rehatshme. 2 cm mbulesë e butë memory që përshtatet me trupin tuaj.

 • Niveli i fortësia: dysheku nuk është i fortë, as i butë, është mbështetës. Perfekt për personat që flenë me shpinë ose anash.
 • Freski: sistemi unik i ajrosjes ju ofron qarkullimin e vazhdueshëm të ajrit
 • Lartësia totale: 18 cm - 16 cm lartësia e bërthamës dhe 2 cm mbulesë me material Memory për të siguruar gjumë të rehatshëm
 • 3 zona komforti për mbështetje optimale për zona të ndryshme të trupit.
 • Mbulesë me Zinxhir e cila lahet për një ambient të shëndetshëm dhe të pastër pa baktere, pluhura dhe aroma te pakendshme.
 • Dyshek Antibakterial and antialergjik, i përshtatshëm për personat alergjik ose asmatik.
 • Paketimi: Me vakum dhe kuti kartoni.

Fortësi perfekte dhe freski maksimale

Kombinimi i materialeve të cilat ofrojnë mbështetjen e duhur për shpinën dhe sigurojnë ajrosje maksimale për të siguruar një ambjent të freskët gjumi. Dy shtresat e Ecocell®  i sigurojnë mbështetjen e duhur dhe përshtatshmërinë e materialit me format e trupit tonë. Ndërsa sustat inovative octaspring, të vendosura në zemrën e dyshekut, lëvizin me trupin tuaj. Bashkëveprimi i dy materialeve speciale Ecocell & sustave Octaspring i sigurojnë dyshekut ajrosjen maksimale duke na ofruar kështu një gjumë të pastër dhe pa praninë e mikrobeve apo alergjenëve. Falë formës unikë të sustave Octaspring nuk do të ndjeni asnjë lëvizje të partnerit tuaj gjatë natës, duke bërë kështu një gjumë të qetë dhe pa zgjime të shpeshta. Dysheku është i përshtatshëm për persona me peshë deri në 140kg.

Dyshek Antibakterial dhe antialergjik me mbulesë e cila mund të lahet

Mbulesa e dyshekut e përbërë nga materiali Memory i cili përshtatet në mënyrë perfekte me konturet e trupit tuaj. Ai eshte super higjenik. Materiali i butë i pambukut i cili është i pasuruar me fibrat e veshura me argjend dhe trajtuar me CleanEffect® e bëjnë këtë dyshek rezistent ndaj pluhurave, mikrobeve dhe mbajnë larg aromat e pakëndshme. Ju lehtësisht mund të hapni zinxhirn për të hequr dhe larë mbulesën sa herë të dëshironi.

Trajtuar me Re-Vitalize

Trajtimi special Re-Vitalize është një proçes ku mbulesa e dyshekut është e pasuruar me lënde speciale e cila përmban substanca që bëjnë të mundur shkarkimin elektro-statik. Ky lloj trajtimi në mbulesën e dyshekut siguron disa përfitime të rëndësishme si:

 • përmirësimin e cilësisë së gjumit
 • rrit energjinë e trupit dhe ndihmon në proçesin e rivitalizimit
 • ndimon trupin të shplodhet

 

Informacione Shtesë

Dysheku Fresh Prima në prerje terthore:

Fresh Prima përbëhet nga materialet më cilësore në treg, të cilat të kombinuara sëbashku ju ofrojnë ambjentin perfekt për gjumë sa më të rehatshëm:

 1. Në materialin e mbulesës janë qëndisur fibra argjëndi të pasuruar dhe me trajtimin CleanEffect® për tju siguruar mbrojtje ndaj baktereve dhe pastërti.
 2. 2 cm Memory përshtatet në mënyrë perfekte me konturet e trupit duke na ofruar rehatinë e kërkuar.
 3. Materiali Ecocell® na siguron mbështjen e duhur për trupin tonë.
 4. Teknologjia Octaspring®, me formën e vet UNIKE 3D – çdo sustë lëviz në mënyrë individuale dhe duke e bërë dyshekun fleksibël dhe të përshtatshëm ndaj çdo lëvizje tonën apo formës tonë trupore.
 5. Dysheku është i pajisur me 4 doreza në anët e tij për lehtësi në lëvizje.

4 hapa të lehta për ta hapur dhe për ta vendosur.

 • Prisni me kujdes qesen e jashtme me gërshër duke u siguruar që të mos prisni qesen plastike në brëndësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • Hapni vakumin e mbyllur për të vendosur dyshekun mbi shtratin tuaj

 • Priteni me kujdes qesen plastike përtej skajeve dhe shikoni sesi dysheku menjëherë fillon të fryhet. Hiqeni qesen plastike.

 • Lejeni 6 orë dyshekun tuaj të hapur në mënyrë që të fryhet plotësisht.

Dormeo Fresh prima rekomandohet për të gjithë ata që:

 • Për të gjithë ata që janë në kërkim të një dysheku mbështetës
 • Ata që janë në kërkim të një dysheku ergonomik që do të sigurojë mbështetje optimale në të gjithë pozicionet e gjumit.
 • Të gjithë ata që janë në kërkim të një dysheku antibakterial, dysheku rezistent ndaj pluhurave, asmatikët dhe njerëzve të prirur ndaj alergjive.
 • Për shkak të përfitimeve shëndetësore që lidhen me fibrat e punuara me argjend dhe mbështetjen e mirë, dysheku është veçanërisht i përshtatshëm për fëmijë të vegjël.
 • Dysheku është i përshtatshëm për çifte që peshojnë 140kg për person.
Të dhëna teknike
Octaspring® Po
Bërthama Ecocell®, Octaspring/Susta sfungjeri, Shtresë Memory
Fortësia Mesatarisht I Fortë
Garancia 15 vite
Lartësia 18 cm
Linja Dormeo Vitality
Material Memory Po
Materiali i dyshekut Ecocell®, Octaspring/Susta sfungjeri, Shtresë Memory
Mbulesë Anti-Bakteriale Po
Mbulsa lahet Po
Programi Dormeo Fjetja
Zonat e fortësisë 3

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star