ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Tenxhere Mediterraneo për Makarona + Kapak Delimano

Vlerësoni këtë produkt
ID: 110072316 SKU: 110072316
Photo
Video

Tenxhere për makarona 22cm përmasë ideale për të gatuar për të gjithë familjen me lehtësi, për të siguruar rezultate fantastike gatimi sa herë që e përdorni. E punuar me material çelik karboni dhe smalti dhe me shtresë Quantanium. Kapaku i saj praktik është dizajnuar posaçërisht për kullimin e makaronave.

Tenxhere Mediterraneo për Makarona + Kapak Delimano
7,990 Lekë
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

Tenxhere për makarona 22cm përmasë ideale për të gatuar për të gjithë familjen me lehtësi, për të siguruar rezultate fantastike gatimi sa herë që e përdorni. E punuar me material çelik karboni dhe smalti dhe me shtresë Quantanium. Kapaku i saj praktik është dizajnuar posaçërisht për kullimin e makaronave.

Më shumë
Detajet e produktit

Shijoni gatimin e makaronave me tenxheren e përshtatshme me kapak kullues

Pregatitja e makaronave tani bëhet më e lehtë me tenxheren Delimano Stone Legend Mediterraneo dhe kapakun 22cm! Kjo tenxhere e përshtatshme me kapak lehtëson punën tuaj në gatimit të makaronave pasi eliminon nevojën për një kullesë të veçantë apo edhe lavaman kuzhine. Tenxherja është prej çeliku karboni dhe kombinimi i smaltit të përforcuar me grimca guri. Tenxherja e makaronave me kapak është në përmasë 22cm me kapacitet 6,5L.

Me kapak inoxi kullues

Kullimi i makaronave është shumë më i lehtë me një kapak kullues të përshtatshëm. Gjithashtu mund të përdoret edhe për kullimin e patateve apo perimeve. Për ta bërë kullimin edhe më të përshtatshëm dhe të sigurt, tenxherja ka doreza të manovrueshme që mbajnë kapakun ndërsa kullohet pa rrezik.

Edhe pse është e destinuar për gatimin dhe kullimin e makaronave, tenxherja mund të përdoret edhe për gatime të tjera të përditshme - nga supat deri te pjatat kryesore.

Quantanium, gatuani si në gurë të vërtetë

Veshja Quantanium është një nga veshjet më inovative dhe moderne në treg, por rrënjët e saj vijnë nga teknika shumë e vjetër e gatimit që përdornin paraardhësit tanë. Quantanium imiton gatimin në gurë të vërtetë, pasi aliazhi përmban grimca të vërteta guri. Grimcat e gurit ruajnë nxehtësinë dhe e dërgojnë atë në ushqim gradualisht, në mënyrë që lagështia natyrale, vitaminat dhe aroma të qëndrojnë të mbyllura, të ruajtura mirë brenda ushqimit. Grimcat e gurit i japin ushqimit shijen tradicionale sikur gjithçka është gatuar në gurë të vërtetë.

Për të forcuar veshjen, ne kemi shtuar grimca titani në mënyrë që të mos mund ta gërvishtni atë edhe nëse përdoret me enë metalike. Prandaj:

  • Quantanium ka4,7 herë qëndrueshmëri më të mirë, krahasuar me veshjet komerciale të përdorur gjerësisht për enët e gatimit, që do të thotë se tigani juaj do të zgjasë shumë më gjatë se të tjerët
  • Ushqimi juaj nuk do të ngjitet kurrë dhe thjesht do të rrëshqasë nga sipërfaqja pasi të jetë gatuar
  • Dhe është gjithashtu 2 herë më rezistent ndaj gërvishtjeve (krahasuar me veshjen komerciale të përdorur gjerësisht) kështu që tigani juaj nuk do të konsumohet me kalimin e kohës – edhe nëse e përdorni me enë metalike

I sigurt për mjedisin, i sigurt për ju

Veshja Quantanium është një sipërfaqe gatimi e shëndetshme dhe miqësore me mjedisin. Të gjitha materialet janë jo toksike dhe 100% pa PFOA, kështu që asnjë kimikat i dëmshëm nuk mund të hyjë në ushqimin tuaj dhe në fund të fundit në trupin tuaj. Veshje jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve dhe si rrjedhim ultra e sigurt, nuk lejon depertimin e kimikate në ushqimin tuaj siç bëjnë disa PTFE.

Nuk ka më ushqim të djegur dhe larje të lodhshme

Asnjëherë mos luftoni me ushqimin e djegur në sipërfaqe - me tenxheren Stone Legend Mediteraneo i gjithë ushqimi thjesht do të rrëshqasë nga sipërfaqja. Mund të gatuani vetëm me një pikë vaj dhe për pjesën tjetër do të kujdeset sipërfaqja e përsosur jo ngjitëse. Thjesht vendoseni në makinë larëse enësh ose lajeni me ujë të nxehtë dhe detergjent enësh.

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star