ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Seti Starter Green Planet Delimano

Vlerësoni këtë produkt
ID: 110068118 SKU: 110068118
Photo
Video
-65%

Një set i shkëlqyeshëm gatimi për këdo që rifreskon përmbajtjen e dollapëve të kuzhinës, ose nese keni hyrë në shtëpinë e re për herë të parë, ky set perfshin nje tigan 24 cm, tigan 16 cm dhe tavë të rrumbullakët 26 cm. Bërë nga alumini i ricikluar do të jeni të sigurt se nuk po i shtoni problemet e ndotjes në botë.

Seti Starter Green Planet Delimano

Çmimi: 12,990 Lekë


Oferta: 4,490 Lekë

Stock: 3
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

Një set i shkëlqyeshëm gatimi për këdo që rifreskon përmbajtjen e dollapëve të kuzhinës, ose nese keni hyrë në shtëpinë e re për herë të parë, ky set perfshin nje tigan 24 cm, tigan 16 cm dhe tavë të rrumbullakët 26 cm. Bërë nga alumini i ricikluar do të jeni të sigurt se nuk po i shtoni problemet e ndotjes në botë.

Më shumë
Detajet e produktit

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet Starter set është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

 • Delimano Green Planet

  Pothuajse 12x qëndrueshmëri më e mirë e veshjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 15x më shumë rezitente ndaj ngjitjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 2,5x më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Delimano Green Planet

  100% alumin i ricikluar

*Në krahasim me veshjet e tjera të tregtuara gjerësisht.

Rifreskoni kuzhinen tuaj me setin e enëve të gatimit të Delimano

Ndoshta keni menduar të zëvendësoni tiganët tuaj ose ndoshta keni kërkuar një set enësh gatimi që do të bënte një dhuratë fantastike, është e lehtë për tu ruajtur, universale, ofron një vlerë të madhe në para dhe zgjat për shumë vite. Mos kërkoni më tej - ne kemi bashkuar një sërë enësh gatimi më të përdorura, me të cilat do të jeni jashtëzakonisht të kënaqur.

Delimano Green Planet Starter Set

Seti Delimano Green Planet Starter përmban gjithçka që ju nevojitet për të sjellë kuzhinën tuaj në një tjetër nivel

Seti Starter Green Planet përmban:

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Tigan për skuqje 24cm (kapaciteti 2,1) perfekte për të mbuluar detyra themelore në kuzhinë - përgatitni pjata të shijshme për familjen tuaj, bëni vezë, petulla, perime të skuqura ose mish, salca etj

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Tigan Salcash 16cm (kapaciteti 1,5l) për të përgatitur salca të shijshme, ëmbëlsira, si puding, krem karamel, gatime të ndryshme të ëmbla dhe të kripura etj.

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Tavë rrethore 26cm (kapaciteti 3,7l) është e përsosur për gatime ne furre si patate, perime të gatuara ose me avull, oriz, sarma, byrek, tortë, rosto derri, makarona, lazanjë dhe pjata të tjera

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Detachable handle – that fits just all pans from the set, is really easy to use (click system) and makes the handling with pans really stable and safe

Shumë praktike për ruajtje dhe nuk zënë hapësirë

Këto enë Delimano kursejnë hapësirë mund të vendosen brënda njëra-tjetrës për të maksimizuar magazinimin dhe kanë një dorezë të veçantë për lëvizjen e tyre - do të habiteni sa më shumë hapësirë do të ketë në sobë dhe furrë (rezistente në furrë deri në 230 °C pa dorezë), dollap ose frigorifer.

Delimano Green Planet Starter Set

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet Starter set është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

Delimano Green Planet

I lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë

Ka shumë arsye të mira për përdorimin e aluminit të ricikluar:

 • Ruan më mirë nxehtësinë (225 W / M ° K) dhe është një shpërndarës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë duke siguruar që enët të nxehen shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjitha pikat
 • E lehtë (2,7g / cm3) kështu që është e lehtë për t’u manovruar
 • Nuk ndryshket
 • Është i qëndrueshme dhe afatgjatë
 • Është higjenik, e sigurt dhe në përputhje me standardin për enet në kontakt me ushqimin
Delimano Green Planet

Ju nuk keni pse të ndërroni sobën - Green Planet punon në të gjitha sobat

Delimano Green Planet Starter Set, përmban pllakë induksioni të çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha vatrat, përfshirë induksionin. Kështu që nuk ka më nevojë të ndërroni sobën.

Delimano Green Planet

Përditësoni linjën Delimano Green me kapakë qelqi Delimano

Kapakët e qelqit Delimano janë bërë prej qelqi borosilikat të butë ekologjik. Xhami i zbutur është rreth katër herë më i fortë se xhami "i zakonshëm", i cili mund të copëtohet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Transparenca e kapakut të xhamit është e përsosur për të kontrolluar gjendjen e ushqimit, gjatë gatimit. Me dorezën praktike për mbajtjen e lugës siguron një vend të përsosur për lugët. Kapaku Delimano vjen në 5 dimensione: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm.

Më shumë info këtu

Delimano Green Planet

Zbuloni linjën Green Planet

Linja e re e enëve të gatimit eko-miqësore e Delimanos përbëhet nga tenxhere dhe tigan të ndryshëm që mund t'i kombinoni lehtësisht edhe me gamën tonë të kapakëve Delimano. Për më tepër ne kemi përgatitur 2 sete të ndryshme që do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja të gatimit.

Njihuni me produktet e linjës Green Planet

Delimano Green Planet

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin

Delimano Green Planet Starter Set është pjesë e linjës së re ekologjike Delimano të bërë nga 100% alumin i riciklueshëm. Ky material miqësor ndaj mjedisit është bërë nga mbetjet e mbledhura të aluminit. Prodhimi i enëve të gatimit nga alumini i ricikluar prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi duke përdorur alumin të pastër **

Për më tepër, kur enët e gatimit tuaj të aluminit janë konsumuar, mund ta dërgoni përsëri në riciklim - alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore.

** Bazuar në raportin e Shoqatës Evropiane të Aluminit, 2012

Delimano Green Planet
Të dhëna teknike
Add Info Përdoret në të gjitha llojet e sobave edhe ato me induksion (të gjitha tenxheret dhe tiganët, përveç tavës).
Enët mund të përdoren edhe në furrë.
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Alumin
Materiali bazë Alumin
Materiali i brendshëm veshje e cila nuk ngjit

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star