ZGJIDH SIPAS KATEGORISË
Dyqanet
Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë

Tavë ovale 3në1 Delimano

Vlerësoni këtë produkt
ID: 110071903 SKU: 110071903
Photo
Video
-50%

E madh sa për të gatuar drekën perfekte të së dielës, patatet dhe zarzavatet dhe pulen e shijshme, tava ovale Delimano Green Planet 3në1 nxehet shpejt, gatuan në mënyrë të barabartë dhe mund të lahet në pjatalarëse. E bërë nga alumini i ricikluar, kjo tavë për pjekje është pjesa më e kërkuar e enëve të gatimit gjatë gjithë vitit. Përdoreni atë si një tave të madhe (7,9L) me kapak ose tave të thellë dhe të cekët veç e veç. Veshje jo ngjitëse.

Tavë ovale 3në1 Delimano

Çmimi: 8,990 Lekë


Oferta: 4,495 Lekë

Transporti Falas
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
Na telefono në: 04 451 44 40
Më shumë

E madh sa për të gatuar drekën perfekte të së dielës, patatet dhe zarzavatet dhe pulen e shijshme, tava ovale Delimano Green Planet 3në1 nxehet shpejt, gatuan në mënyrë të barabartë dhe mund të lahet në pjatalarëse. E bërë nga alumini i ricikluar, kjo tavë për pjekje është pjesa më e kërkuar e enëve të gatimit gjatë gjithë vitit. Përdoreni atë si një tave të madhe (7,9L) me kapak ose tave të thellë dhe të cekët veç e veç. Veshje jo ngjitëse.

Më shumë
Detajet e produktit

Bëni drekë festive për të dashurit tuaj

Çdo kuzhinë ka nevojë për një tavë të mirë, të fortë, kur gatuani një dreke ose darkë dhe Delimano Green Planet Oval Roaster 3në1 është përshtatja perfekte, duke kombinuar strukturën e saj me qëndrueshmëri të fortë që është e sigurtë se do të zgjasë shumë e shumë vite. Ky tavë jo vetëm që do të krijojë një vakt të përzemërt për deri në gjashtë persona, por kapaku gjithashtu dyfishohet si një tigan ose tavë, e cila është e dobishme nëse keni hapësirë të kufizuar në kuzhinën tuaj.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Perfekte për gatime familjare

Kapaciteti i madh ( 7,9L) ju mundëson të përgatitni çdo pjatë për familjen e madhe:

 • pulë e pjekur e tërë,
 • gjeldeti i mbushur,
 • speca të mbushur,
 • rosto viçi,
 • patate të pjekura,
 • musaka,
 • tava të ndryshme,
 • lakër e mbushur.
Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Jo vetëm një tavë

Kapaku do të mbyllet dhe nuk do te lejoje që nxehtësia, shija dhe lagështia gjatë procesit të gatimit të dal jashtë tenxheres. Tava është gjithashtu vizualisht e këndshme dhe moderne - përdorni atë për t'i shërbyer ushqimit pikërisht në tryezë. Duke qënë se tava është e nxehtë, mban temperaturën më gjatë, kështu që ju mund të hani ngadalë, duke shijuar kohën e darkës me të dashurit tuaj.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Përdoreni atë në furrë ose në sobë

Kjo tavë jo vetëm që është e përshtatshme për të hyrë në furrë, por mund të përdoret edhe në pllakë (jo për induksion), ideal për të zvogëluar ato tavat që kanë shumë lëng. Është zgjedhja e duhur për këdo që pëlqen pjekjen dhe gatimin-qofshin ëmbëlsira apo peshk dhe është mjaft i madh për mish të pjekur ose brinjët - i gjithë ushqimi piqet shpejt dhe thjeshtë.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Përdorimi 3 në 1 kursen para dhe hapësirë

Kjo tavë tepër e lehtë për të mbajtur Delimano Green Planet Oval Roaster 3në1 mund të përdoret:

 • Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1 Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

  si një tavë e madh me kapak,

 • Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1 Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

  si një tavë e thellë,

 • Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1 Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

  ose si një tavë e sheshtë.

Kapaku (ose tava e sheshtë) në vetvete është gjithashtu e përshtatshme për gatim në sobë (duke përjashtuar induksionin) dhe mund të përdoret veçmas si një tavë pjekje.

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Tava ovale 3në1 Green Planet është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të gatuani çdo recetë vetëm me një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

 • Delimano Green Planet

  Pothuajse 12x qëndrueshmëri më e mirë e veshjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në15x më shumë rezitente ndaj ngjitjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 2,5x më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Delimano Green Planet

  100% alumin i ricikluar

* Në krahasim me veshjet e tjera të tregtuara gjerësisht.

E gjithë linja Green Planet e krijuar duke pasur në mëndje nënën natyrë

Tava ovale Delimano Green Planet është pjesë e linjës së re ekologjike të Delimano-s të bërë nga alumini 100% i riciklueshëm. Ky material miqësor me mjedisin është bërë nga mbeturinat e grumbulluara të aluminit. Prodhimi i enëve të gatimit nga alumini i ricikluar prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi i aluminit të pastër **

Për më tepër, kur enët tuaja të aluminit janë të konsumuara, mund ta dërgoni përsëri në riciklim - alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore.

** Bazuar në raportin e Shoqatës Evropiane të Aluminit, 2012

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Pastrim pa mundim

Kur të keni mbaruar së gatuari dhe të shijoni gatimin tuaj, ky pjekës mund të shkojë direkt në pjatalarëse për pastrim pa mundim, duke ju lënë më shumë kohë për t'u ulur dhe për t'u çlodhur.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1
Informacione Shtesë

Informacione Teknike

 • Përmasat (të dyja pjesët sëbashku): 39 x 22 x 15 cm
 • Trashësia e tavës 2.2 mm, trashësia e pjesës së poshtme është 4.5 mm
 • Kapaciteti i plotë: Tava e thellë: 5,9L + tava e cekët: 2L
 • Kapaciteti i përdorshem: Tava e thellë: 5L + tava e cekët: 1,5L
Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star