Nuk keni produkte në shportë

Provo

Seti i enëve të kuzhinës Adriano

Photo
Video

Seti i enëve Adriano do të sjellë gjithçka që ju duhet në kuzhinën tuaj. Një set i përbëre nga 7 enë të cilat janë me veshje rezistente e cila nuk ngjit. Seti përfshin: tigan, tenxhere, tava dhe kapak. Enët mund te lahen edhe në lavastovilje.

Seti i enëve të kuzhinës Adriano
24.990 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 40
  • Më shumë
  • Detajet e produktit
Më shumë

Seti i enëve Adriano do të sjellë gjithçka që ju duhet në kuzhinën tuaj. Një set i përbëre nga 7 enë të cilat janë me veshje rezistente e cila nuk ngjit. Seti përfshin: tigan, tenxhere, tava dhe kapak. Enët mund te lahen edhe në lavastovilje.

Më shumë
Detajet e produktit

Gatuani si një profesionist

Pregatisni vakte të shijshme për veten dhe familjen tuaj si një shef kuzhine i vërtetë. Seti i enëve Delimano Adriano’s është gjithçka që ju duhet në kuzhinë.  Gatimi, skuqja dhe pjekja nuk ka qënë asnjëherë kaq e thjeshtë si me këtë set i cili përfshin:

  • Tigan për skuqje 24 cm – tigani bazë për çdo kuzhinë për pregatitjen e mëngjesit, drekës ose darkës
  • Tavë 6L – për pregatitjen e tavave të shijshme ose embëlsirave
  • Kapak me dorezë aromatizues – për më shumë shije dhe aromë për gatimet tuaja
  • Tigan i thellë që mund të përdoret edhe në furrë 26cm – filloni në sobë pregatitjen e vakteve dhe jepini dorën përfundimtare në furrë
  • Tenxhere 20 cm – madhësi mesatare për supë ose për perime të ndryshme
  • Kapak 20 cm – për tenxheren, për të përshpejtuar procesin e gatimit dhe për të kursyer kohë dhe energji
  • Tavë rrethore 26 cm – e cila mund të përdoret edhe në sobë edhe në furrë

Tave e cila përdoret edhe për sobë edhe për furrë

Përveç tiganit, kapakut dhe tenxheres, të gjitha enët e tjera Adriano mund të përdoren edhe në furrë. Falë materialeve cilësore të cilat janë rezistente ndaj temperaturave të larta, ju mund ti përdorni edhe në furrë. Filloni gatimin në sobë dhe jepini dorën përfundimtare në furrë pa pasur nevojë të ndryshoni enën, ose për të ruajtur ngrohtësinë dhe për ta shërbyer të ngrohtë.

Gatuani pa u shqetësuar për ngjitjen e ushqimit

Pjesa bazë e produkteve Adriano është alumini, material i cili është shumë i lehtë dhe ka veti shumë të mira në shpërndarjen e nxehtësisë, kështu gatimi do të jetë perfekt. Pjesa e brëndshme e saj me një shtresë e cila përmban copëza diamanti dhe titanium, që nuk lejojnë ngjitjen dhe rezistente ndaj gërvishtjeve. Ato mund të lahen edhe në lavastovilje dhe mund të përdorni edhe aksesorë metali për përzjerje!

Një pamje tjetër në kuzhinën tuaj

Seti i enëve të kuzhinës Adriano ka një dizajn shumë të bukur. Përveç taves ovale të gjitha enët e ketij seti janë të përdorshme për çdo lloj sobe edhe ato me induksion.

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star